reklama:

Uvarte dokonalý obed. Použite Batáty!

reklama:
reklama:
Fnd_sweet potatoes_s4x3_lg.jpg

Máte v pláne pohostiť niekoho z vašich blízkych a nechcete ho pozývať do reštaurácie, ale chcete mu uvariť sami?

Ak áno, pozrite sa s nami na to, čo k tomu použiť. My odporučíme stále opomínanou plodinu, ktorou sú sladké zemiaky . Dnes sú veľmi modernou prílohou, ktorú možno opísať ako zaujímavú alternatívu zemiakov. A to pochopiteľne z toho dôvodu, že majú lákavú sladkastú chuť, ktorá prináša zaujímavé gastronomické zážitky.

Fnd_sweet potatoes_s4x3_lg.jpg

S čím sa hodia?

Keďže majú veľmi blízko práve k zemiakom, je ich použitie celkom podobné. My odporučíme osvedčené možnosti, kam sa hodí kombinácia spojená: s hovädzím steakom, s hydinovým mäsom či s čerstvou pečenou rybou.

Bake sweet potatoes final.jpg

Kde ich zohnať?

Dobre sa jej darí aj v našich podmienkach, takže si ich pochopiteľne môžete vypestovať. Stačí vedieť, ako sadiť sladké zemiaky . Keď hľadáte jednoduchší spôsob, máme ho pre vás tiež. Ideálne je navštíviť väčší supermarket, kde budete mať istotu, že o túto plodinu rozhodne nebude núdza. 

Ako na prípravu?

Máte jasno o tom, čo budete variť? Potom by ste ešte mali vedieť, ako sladké zemiaky pripravovať. Klasická možnosť je uvariť ich ako zemiaky, v slanej vode. Pokiaľ vám to príde príliš obyčajné, po varení ich jemne roztlačte. Jednoduchý krok, ktorý však výrazne pridá na celkovej prezentácii. Hitom je ale aj možnosť spojená s tým, že budete sladké zemiaky tiež piecť. Buď ich môžete uvariť so šupkou a vložiť na pár minút na gril, alebo ich môžete v rúre grilovať niekoľko desiatok minút. Obe možnosti zaujmú svojou výslednou chuťou, ktorú už doplníte len trochou soli. Pridať môžete tiež kvalitný olivový olej a rôzne čerstvé bylinky. Dokonalá kombinácia.

Main image 2591.jpg

26. júla 2017

Odporúčané články

Zdroj: Facebook
Tlačiť

Čo si o tom myslíte?