Druhy Receptu: Bezlepková diéta , Bezmäsité jedlá , Cestoviny , Chleba , Dezerty , Džemy a lekváre , Exotické jedlá , Huby , Jedlá s mäsom , Konzervácia , Nápoje a drinky , Omáčky , Ostatné , Pizza , Polievky , Ryby , Šaláty , Sladkosti , Slané chuťovky , sušené , Syry , Vegánske jedlá , Vianoce , Vnútornosti , Zeleninové jedlá
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako Pridať vlastný recept +

Pridávanie receptov na portáli www.MňamkyRecepty.sk je veľmi jednoduché. Stačí si osvojiť pár zásad o ktorých sa dozviete nižšie a Vášrecept vytvoríte v priebehu pár minút. Ak niečo neviete vyplniť alebo si nieste istý nevadí. Recept pred zverejnením prejde ešte jednou kontrolou.
[faq_wrapper]
[faq_item title=“Ako môžem pridať môj prvý recept?“]
1. Pre pridanie receptu navštívte stránku +Pridať recept (kliknite na odkaz)

2. Pred pridaním receptu Vás stránka vyzve k prihláseniu alebo registrácii. Registráciu môžete vykonať dvoma spôsobmi:
– klasickou registráciou na našom portáli
– alebo sa môžete prihlásiť cez Facebook. Kliknutím na tlačidlo Prihlásiť sa cez Facebook

Prečo je to dôležité sa registrovať: Výhodou registrovania na našom portáli je, že po pridaní Vášho receptu sa bude recept zobrazovať pod Vašim menom/profilom. Môžete pridávať neobmedzené množstvo receptov. Ak by nebola vyžadovaná registrácia, tak by sme nedokázali udržať vysokú kvalitu receptov na našom portáli.
[/faq_item]
[faq_item title=“Ako vytvorím a pridám názov receptu?“]
Vyplňte názov receptu, ktorý sa bude zobrazovať ako nadpis/titulok receptu. Napr. Jablková štrúdla s makom.nazov-receptu

[/faq_item]
[faq_item title=“Čo mám napísať do krátkeho popisu receptu?“]

Krátky popis sa zobrazuje napríklad na stránkach kde je zobrazených viac receptov pod sebou. Príklad si môžete pozrieť na tomto odkaze.
kratky-popis
[/faq_item]

[faq_wrapper]
[faq_item title=“Ako nahrám hlavný obrázok receptu?“]

1. Kliknite na Choose File
2. Vyberte obrázok z Vášho počítača
3. Kliknite vpravo dole na Choose
4. To je všetko.
Dôležité je, aby bol obrázok v rozmeroch na šírku 575 pixelov a na výšku 262 pixelov. Ak si nieste istý, či je Váš obrázok správny, alebo neviete obrázok na dané rozmery upraviť nevadí. Nahrajte obrázok receptu s akýmkoľvek rozmerom a my ho pri kontrole receptu upravíme.
hlavny-obrazok

Prečo je dôležité pridať Hlavný obrázok receptu: Hlavný obrázok receptu sa zobrazuje pri výpise viacerých receptov ako náhľad a v detaile receptu ako „širokouhlý“ obrázok. Príklad si môžete prezrieť na tomto odkaze. Veľký obrázok receptu na začiatku je Hlavný obrázok receptu.
[/faq_item]
[faq_wrapper]
[faq_item title=“Ako pridám suroviny do môjho receptu?“]

Do každého políčka vpíšte jednu surovinu. Ak chcete pridať ďalšiu surovinu/políčko, tak stačí keď kliknete na ikonku +.
suroviny-pridat

[/faq_item]
[faq_wrapper]
[faq_item title=“Ako pridám suroviny do môjho receptu?“]

Jednotlivé kroky pridáme podobne ako suroviny. Do každého políčka vpíšte jeden krok postupu. Dĺžka nie je obmedzená, ale snažte sa aby bol Váš postup zrozumiteľný. Pre pridanie ďalšieho kroku postupu stačí kliknúť na ikonku +.
kroky-postupu12
[/faq_item]
[faq_wrapper]
[faq_item title=“Ako vytvorím Video recept?“]

Ak vytvárate obyčajný recept, tak môžete tento krok preskočiť.
Ak chcete vytvoriť video recept, tak vyberte zo zoznamu možnosť Áno. A do Embed kód videa vpíšte kód, ktorý si vygenerujete zo serveru, kde máte video uložené. Výšku nastavte na 575 pixelov a šírku na 262 pixelov.
videorecept
[/faq_item]
[faq_wrapper]
[faq_item title=“Ako vyplním počet kusov, porcií, a dobu varenia?“]

Doplnkové informácie k Vášmu receptu:

Kusov: Sem vpíšte koľko kusov Váš recept vytvorí. Napr. ak robíte muffiny, tak napíšte 6 muffín. Alebo ak robíte koláč, tak napíšte 1 plech.
Porcií: Približný počet porcií.
Čas prípravy: Celkový čas na prípravu pred varením, prípadne s úpravou po varení. Zadávajte v minútach.
Čas Varenia: Celkový čas varenia alebo pečenia.
Hotový za: Celkový čas za koľko bude recept hotový napr. Čas prípravy = 30 minút, Čas varenia = 30 minút, koláč musí chladnúť ešte približne 3 hodiny t.j. do Hotový za napíšete 240.
Značky: Ak chcete, tak sem môžete vpísať kľúčové slová Vášho receptu oddelené čiarkami napr. zemiakové lokše, kebab, zapekaná zelenina. Do značiek nevpisujte suroviny, ktoré boli použité ale všeobecne známe kľúčové slova, ktoré sa hodia k danému receptu.

kusov-znacky
[/faq_item]
[faq_wrapper]
[faq_item title=“Ako zverejním zaradím recept do kategórií?“]

Z nasledovných štyroch zoznamov vyberte kategórie, ktoré sa najviac hodia Vášmu receptu.
Kliknutím na Uložiť a zverejniť recept odošlete Váš recept na kontrolu našim administrátorom, ktorý do 24 hodín Váš recept zverejní.
zaradenie-kategorie

[/faq_item]

[/faq_wrapper]

Portál mňamky recepty bol vybudovaný, aby mohol ktokoľvek pridať svoj vlastný a originálny recept a ukázať ho celému svetu....

Prečítajte si o nás

Dôležité odkazy

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.